Personlarm

Vi är innovativa

  • Investerar i ny modern och säker teknik
  • Smarta och kundanpassade lösningar
  • Användarvänliga system för total kontroll

Vi ser till helheten

  • Säkerställer att alla har kunskap om larmen
  • Skapar och sätter upp skräddarsydda säkerhetsrutiner
  • Skapar statistik och underlag för att säkerställa att rutinerna följs
  • Utbildningar

Om du önskar ett bekymmersfritt ägande av personlarm för dig och din personal, använd oss som helhetsleverantör!

Sveriges säkraste, enklaste och mest innovativa trygghetslarm på marknaden!

Vårt trygghetslarm ger unika fördelar för kunderna genom att kombinera positionering i realtid, situationsmedvetenhet, sjukvårds säkerhetslösningar och intelligent arbetsflödesoptimering som integreras i ett enda stabilt system.

Systemet har möjlighet till öppna API:er vilket möjliggör att produkter från andra leverantörer kan kopplas in till systemet.

Dosell

Dosell är en patenterad läkemedelsautomat för säkrare medicinering i hemmet.

Samarbetspartners

Det lönar sig att arbeta förebyggande mot hot och våld

Genom att förbättra säkerheten på arbetsplatsen och införa genomtänkta rutiner kan många hot- och vålds­situationer undvikas. Med ett bra förebyggande arbete går det alltså att skapa en arbets­plats där personalen kan känna trygghet, även i verksam­heter där risken för att bli utsatt för hot och våld i arbetet är påtaglig.

  • Erfarna utbildare

    Alla våra utbildare har lång erfarenhet inom branschen.

  • Online utbildningar

    Enkelheten och smidigheten med online utbildningar gör att det är möjligt för alla att gå en utbildning

  • Utbildning

    Med en utbildning i hot & våld förebygger du så gott det går att undvika att hamna i en hotfull situation

Nyheter

Vi som jobbar

Rebecca Odberger

Finance

+46 72 5030443
rebecca.odberger@izafe.se

mail

Mikael Rahmqvist

KAM

+46 70 5400516
mikael.rahmqvist@izafe.se

mail

Mikael Ögren

CC

+46 72 5677362
mikael.ogren@izafe.se

linkedinmail

Johan Braun

CC

+46 70 2694707
johan.braun@izafe.se

linkedinmail

Philip Simon

IAM

+46 70 5403730
philip.simon@izafe.se

linkedinmail

Samira Törngård

RAM

Samira.torngard@izafe.se

linkedinmail

Rickard Eriksson

KAM

+46 70 5400536
rickard.eriksson@izafe.se

linkedinmail

Patrik Persson

RAM

+46 72 2455734
patrik.persson@izafe.se

linkedinmail

Tobias Johansson

SM

+46 8202644
tobias.johansson@izafe.se

linkedinmail

Hanna Landis

CRM

+46 72 5007096
hanna.landis@izafe.se

linkedinmail

Anders Segerström

CEO

+46 70 8751412
anders.segerstrom@izafe.se

linkedinmail

Martin Strand

PM

+46 8134065
martin.strand@izafe.se

linkedinmail

Fredrik Dahlström

KAM

+46 70 9981028
fredrik.dahlstrom@izafe.se

linkedinmail

Jag vill bli kontaktad

Vänligen fyll i dina kontaktuppgifter så kontaktar vi dig inom kort!