Personlarm

Vi är innovativa

  • Investerar i modern och säker teknik
  • Smarta och kundanpassade lösningar
  • Användarvänliga system för total kontroll

Vi ser till helheten

  • Säkerställer att alla användare har kunskap om larmen
  • Skapar och sätter upp skräddarsydda säkerhetsrutiner
  • Skapar statistik och underlag för att säkerställa att rutinerna följs
  • Utbildningar
Strävar du efter en tryggare tillvaro och önskar ett bekymmersfritt ägande av personlarm för dig och din personal? Välj oss som din helhetsleverantör!

Sveriges säkraste, enklaste och mest innovativa trygghetslarm på marknaden!

Vårt trygghetslarm ger unika fördelar för kunderna genom att kombinera positionering i realtid, situationsmedvetenhet, sjukvårds säkerhetslösningar och intelligent arbetsflödesoptimering som integreras i ett enda stabilt system.

Systemet har möjlighet till öppna API:er vilket möjliggör att produkter från andra leverantörer kan kopplas in till systemet.

Dosell

Dosell är en patenterad läkemedelsautomat för säkrare medicinering i hemmet

Ger rätt dos i rätt tid

Varnar personal eller anhöriga om inte medicin tas i tid

Samarbetspartners

Det lönar sig att arbeta förebyggande mot hot och våld

Genom att förbättra säkerheten på arbetsplatsen och införa genomtänkta rutiner kan många hot- och vålds­situationer undvikas. Med ett bra förebyggande arbete skapas arbetsplatser där personalen känner trygghet, även i verksam­heter där risken för att bli utsatt för hot och våld i arbetet är påtaglig.

  • Erfarna utbildare

    Alla våra utbildare har lång erfarenhet inom branschen.

  • Online utbildningar

    Våra online utbildningar är enkla och smidiga vilket gör det möjligt för alla att gå en utbildning

  • Utbildning

    Med en utbildning i hot & våld förebygger du så gott det går att undvika att hamna i en hotfull situation

Nyheter

Vi som jobbar

Rebecca Odberger

Ekonomi

rebecca.odberger@izafe.se

mail

Mikael Rahmqvist

KAM

mikael.rahmqvist@izafe.se

mail

Mikael Ögren

Kundtjänst

mikael.ogren@izafe.se

linkedinmail

Johan Braun

Kundtjänst

johan.braun@izafe.se

linkedinmail

Rickard Eriksson

KAM

rickard.eriksson@izafe.se

linkedinmail

Patrik Persson

KAM

patrik.persson@izafe.se

linkedinmail

Tobias Johansson

Försäljningschef

tobias.johansson@izafe.se

linkedinmail

Hanna Landis

Eftermarknadschef

hanna.landis@izafe.se

linkedinmail

Anders Segerström

VD

anders.segerstrom@izafe.se

linkedinmail

Martin Strand

Produktchef

martin.strand@izafe.se

linkedinmail

Fredrik Dahlström

KAM

fredrik.dahlstrom@izafe.se

linkedinmail

Jag vill bli kontaktad

Vänligen fyll i dina kontaktuppgifter så kontaktar vi dig inom kort!